Mapa stránek

Výstava "Krajkové vábení podzimu"

Termín: 1. 10. 2016 - 2. 12. 2016, 

Místo: Abrahámova polévkárna, 

Kdy: pondělí - pátek od 10:00 do 15:00 (otevírací doba Abrahámovy polévkárny). 

women's leather watches 

Na stromech zlátne listí, v sadech zraje ovoce, červenají se jablíčka, sládnou hrušky, zraje réva. Pole a zahrady odevzdávají svou štědrou úrodu a malé zahrádky se chlubí střapatými astrami, pestrobarevnými jiřinami a vznešenými chryzantémami se skromnými listopadkami. Dny se rychle krátí a pestrobarevný hřejivý podzim se převtěluje do dušičkové melancholie sychravých a pochmurných předvánočních časů. Lidé se stahují do svých domovů nebo hledají příjemné posezení s přáteli u dobré kávičky horkého čaje s medem a mlsným zákuskem. Je to čas, kdy máme potřebu nejen zahřát prochladlé tělo, ale i po horkém létě potěšit unavenou duši.

Jedno takové příjemné zastavení v Otrokovicích - Kvítkovicích, K. H. Máchy 109, pro vás mají krajkářky kurzu pod vedením paní Zdenky Koutkové. Čekají tam na vás práce inspirované květinami, přírodou nejen tou podzimní i něco málo vánočního.

Patronát nad výstavou převzala Lenka Malátová, která zapůjčí několik svých známých krajek z knih Paličkování.

Krajky realizovaly pod vedením Zdenky Koutkové krajkářky:

Jaroslava Machoňová

Pavla Polášková

Zdenka Šandová

Anna Vidlařová

Sylvie Turková

podle návrhů Lenky Malátové, Miroslavy Šustrové, J. Langové a L. Holé

Obrazy: „Tajemství podzimu", „Od zimy do jara", „Setkání osudů", „Jablíčka I.", „Jablíčka II.", „Hrušky I.", „Hrušky II." - autorské krajky Lenky Malátové z knihy Paličkování hrou.

hollywatch BestRolex Replica